Szukaj

Rębaki bębnowe

Rębak bębnoy Heizohack HM 10-500

Rębak bębnoy Heizohack HM 10-500 Zobacz większe

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Nowy

Producent:


Film:

0,00 zł brutto

         
                     

Jest to kolejny rębak serii 500 firmy Heizomat. W stosunku do modelu 8-500 posiada szerszą gardziel podawczą oraz więcej noży na bębnie. Dzięki temu jest on jeszcze wydajniejszy i jeszcze lepiej nadaje się do zrębkowania trudnego materiału tj. całych drzew krzewów czy odpadów drewnianych. Ze względu na swoje gabaryty oraz wydajność, przeznaczony  jest do profesjonalnego użytkowania. Może być wyposażony w podwozie na pojedynczej osi, tandemie lub na podwoziu jezdnym. Podobnie jak wszystkie rębaki Heizomat rębaki serii 500 mogą być wyposażone w różne rodzaje napędu: WOM ciągnika, silnik elektryczny, silnik spalinowy. W przypadku serii 500 i 800 jednakże, możliwy jest również montaż rębaka na samochodzie ciężarowym Mercedes Actros. Dużą zaletą tego rębaka jest jego wysoka wydajność w połączeniu z niezawodnością. Powoduje to że to doskonały rębak dla profesjonalnych producentów zrębki. Prosty w konstrukcji i użytkowaniu. Konserwacja i serwis dzięki przemyślanej konstrukcji nie są uciążliwe ani kosztowne. Wielkość zrębków reguluje wymienne sito w zakresie od 20x20 mm do 100x100 mm. Wysoką wydajność zapewnia efektywny system podawczy, z rolką podającą na końcu stołu oraz w wyposażeniu opcjonalnym taśmociągiem podawczym. System ten świetnie radzi sobie nie tylko z całymi pniami ale również z materiałem trudnym, biomasą, gałęziami oraz odpadami drewnianymi. Przeniesienie mocy odbywa się poprzez system 10 pasków klinowych, dzięki czemu system jest trwały i bardzo efektywny. Rębak jest łatwy w transporcie a zróżnicowane opcje podwozia pozwalają poruszać się w nawet najtrudniejszym terenie. Wszystko to czyli z modelu 10-500 maszynę bardzo uniwersalną, mobilną i trwałą.

Podobnie jak we wszystkich modelach serii 500 i 800 możliwy jest montaż żurawi dowolnych firm.

Dane techniczne oraz wyposażenie rębaka:

Wysokość wciągania:

500mm

 

Szerokość wciągania:

877mm

 

Wciąganie:

-  Górna rolka podająca ze stalowymi zębami (Ø 800mm)

-  taśma łańcuchowa o długości 900mm

-  stół podający o długości 1.500mm

Klapa podajnika:

-   hydraulicznie składana

-   wraz z przednią rolką podajnika

-   opcjonalnie z taśmą łańcuchową

Sito:

standardowe 45/60mm(możliwe każde w zakresie 20x20 do 80x80)

Bęben Ø:

500mm z szybko wymiennymi nożami

Liczba noży

10

Wyrzut:

-   Hydraulicznie składany, o ustawialnej wysokości, obrotowy (wysokość wyrzutu 3,35m do 4,25m; w zależności od podwozia i ogumienia)

-   Hydrauliczne ustawienie klap wyrzutowych

-   Trzy ślimaki transportujące zrębkę

Sterowanie:

 

-  dwa liczniki roboczogodzin dzienny i całościowy

-  automatyczna zależna od obciążenia regulacja wciągania

-  Prędkość łańcucha ustawialna stopniowo

-  Zmienny kierunek podawania

-  Zdalne sterowanie kablem o długości 10m oraz pole obsługi dla wszystkich funkcji

Napęd:

poprzez WOM (w zestawie) i przekładnię odboczkową z pasem klinowym

Prędkość obrotowa napędu:

maks. 1.000min-1

Moc napędowa:

Zalecana: 250 KM

Podwozie:                      Podwozie tandemowe do 60 km/h z długim dyszlem do montażu żurawia;     dwuobwodowe hamulce pneumatyczne, złącze WOM, błotniki oraz światła. Dopuszczalna masa całkowita 15 000 kg, wysokość zaczepu 500 mm lub 1000 mm (do wyboru) Waga własna podwozia 4 400 kg. Koła: 560/45 R22.5 opony terenowe.

UWAGA: PRZEDSTAWIONE ZDJĘCIA STANOWIĄ JEDTNIE PRZYKŁAD I NIE SĄ PREZENTACJĄ NINIEJSZEJ OFERTY.

    
Firma Heizomat powstała 30 lat temu. Pierwszym i do dziś wiodącym produktem firmy są kotły i piece opalane zrębkami. Rębaki Heizohack pojawiły się 10 lat później, jako naturalna konsekwencja rozwoju firmy, dążącej do tworzenia urządzeń produkujących czystą energię. Obecnie firma kończy testy nowego produktu baterii słonecznych Heizosolar.

Dziś Heizomat eksportuje swoje produkty do 26 krajów, w tym również do Polski. Od momentu uruchomienia, produkcja rębaków stale rośnie. W roku 2011 było to już 220 sztuk. Rębaki Heizohack swój sukces rynkowy zawdzięczają wysokiej jakości wykonania oraz uniwersalności zastosowań. Rozdrabniać można bowiem wszelkie odpady drewniane (gałęzie pnie), odpady tartaczne, a także całe drzewa. Ponadto rębaki produkowane są w czterech seriach wielkościowych, dzięki czemu do dyspozycji mamy maszyny zrębkujące materiał od 30 cm do 80 cm średnicy!

Poza wielkością, rębaki Heizohack różnią się liczbą noży na bębnie, wyposażeniem dodatkowym oraz sposobem podawania materiału. Każda maszyna ma regulację szybkości wciągania drewna oraz dwa liczniki roboczogodzin (dzienny i całościowy).

Strona producenta: http://www.heizomat.de
                                  

W czym mogę pomóc? Dowiedz się więcej na temat tego produktu!

Tomasz Chodkiewicz
handlowiec: rębaki FarmiForest, Europe i Heizohack
785 001 288
tomek@kompanialesna.pl

 

po nowemu agencja